Juhhuu! Täna tähistame meie teist nimepäeva. Juba on täis tiksunud 2 aastat Paremat Saagukat.

Endine nimi Saagu Valgus sai alguse Siiri Sisaski heategevusorganisatsioonist, mille sarnasest Võrumaal puudu oli. Niisiis haarasidki hakkajad Lõuna-Eestlased võimalusest ning tõid Saagu Valguse ka oma kodukanti. Alguses keskenduti suures osas heategudele – aidati nii sooja toidu kui riietega ning tehti palju muudki. Saaguka rahvas on läbi aegade olnud ehe näide inimestest, kes jõuavad, sest teevad!

2018. aastal ette võetud nimemuutuse eesmärk oli areneda veel enam ning laiendada tegevuste haaret. Uuenenud kogukonnakeskus vajas loomulikult ka uuenenud nime. Kuna rahva seas oli populaarseks saanud hellitusnimi Saagukas, oli kindel, et Saagu tuleb kindlasti nimeühendisse alles jätta. Nime otsimise protsessist käisid läbi erinevad mõtted kuni Piretilt küsiti:“ Aga mida sa tahad, et saaks?“. Vastus oli lihtne:“ …et saaks parem!“. Ja nii sündiski Saagu Parem! Uuenenud Saagu Parem ei piirdu vaid heategevusega, vaid usub siiralt, et läbi enese arenduse ja õnnelikuma enesetunde saame üheskoos maailma paremaks paigaks muuta!

Aeg on lennanud linnutiivul. Kahe aastaga oleme jõudnud palju ning parem on veel ees! Ootame elevusega uusi väljakutseid. 

Jääge kuuldele ning nagu ikka –

Turvaliste kohtumisteni Saagukas!