Polikliinik on oluline peatuspaik enda elukvaliteedi tõstmiseks ning seda võimalust pakkus ka Saagu Parema kohvik. Meie idee oli teha Võru linnale ja inimestele kingitus, mis kosutaks meie vaimu ja keha. Tahtsime pakkuda mõnusat puhkust argipäevast keset Võru linna. Kohas, kuhu on ikka ja jälle tuldud otsima paremat tulevikku – nii tervise kui eluolu parandamiseks

Saagu Parema Kodukohvik sai alguse juba reede õhtul, kui naised tulid keskusesse kokku ja hakkasid üheskoos kohvikut ette valmistama. Tehti kaunistused, sisustati ruumid ning hakati head ja paremat kokku vaaritama.

Kodukohvikule eelnenud õhtul toimus teistkordselt Naistehoid, mis on meie uus ja äge ettevõtmine. Saame kokku, ajame juttu, naerame ja teeme, mida süda ihkab. See on hea võimalus jätta üheks õhtuks igapäevaprobleemid kõrvale ning võtta aega iseendale koos vägeva seltskonnaga. Eriti hästi klappis Naistehoid just kodukohvikule eelnenud õhtuga, sest saime koos kokata ning keegi ei pidanud ihuüksi kööki puhtaks kraamima.  

Kohvikupäeval rulliti meie kallite külastajate jaoks lahti punane vaip ja hubane kohvikukülastus võis alata. Nagu kuulutuses lubatud, said toitu kõik meeled. Kokku tulid erinevad ägedad kohalikud meistrid ja müüjad. Mary Kay toodetega oli kohal imeline Irina Pohjaranta, kes jagas kasulikke meiginippe ja tegi õhtuseks peoks imeilusaid jumestusi. Ürgväe Koja nõid jagas põnevaid uudiseid tulevikust ning Inga Raitar kauples ilma juurdehindluseta uute hittraamatutega. Silmailu pakkusid Merka Hobinurk ja Chic It.

Et kõiki pakutavaid võimalusi maksimaalselt nautida, oli kohvik jagatud sektsiooniseks. Õues oli võimalik nautida ilma koos kosutava kõhutäite ning huvitava lugemisega. Siseruum oli kohandatud viisil, et iga tegevust sai mugavalt ja segamatult toimetada. Tegime ka meie enda oma lõunamaade nurgakese, kus sai rahulikult vaimu ja jalga puhata. Pidasime väga oluliseks mõnusat ning hubast olemist nii kohvikualal kui ka keskuses, et inimesed, kes seni meile külla ei olnud jõudnud, saaksid indu meie juurde tagasi tulla.

Iga vabatahtlik oli valinud välja enda retseptikogust lemmikretsepti ning lisas kuhjaga armastust neile juurde. Tänu sellele täitsid meie kohviku laudu imemaitsvad küpsetised, snäkid ja ka toekamad toidud. Kuigi ei saa öelda, et rahvast oleks murdu olnud, möödus päev siiski edukalt ja tegijatele endile väga lõbusalt. Külastajad jäid meie menüü ja interjööriga väga rahule, mistõttu otsustasime kodukohviku korraldamise uueks traditsiooniks teha!

Aitäh kõigile, kes te tulite ja olite! Teiega oli äge!

Uute kohtumisteni Saagukas!


*rohkem pilte Saagu Parema Faceboogi lehel.