Heategevuskampaaniad

Saagu Parem kogukonna keskuse üheks oluliseks väärtuseks on heategevus. Kõige olulisemaks sündmuseks loeme Saagu Parem jõulukampaaniat, milleks ettevalmistus käib tegelikult aasta läbi. Viimastel aastatel on kujunenud jõulukampaaniale sõnum. Näiteks 2018 aastal juhtisime tähelepanu laste hammaste tervisele ning tuletasime vanematele meelde, et kuni 19 aastaseks saamiseni on Eestis lastele hambaravi tasuta. 2018 aasta heategevuskampaania persooniks oli kutseharidust omandav 20aastane noormees, kes murdis hamba ning hambaravisse pöördumisel selgus suurem hambaravi vajadus, mille maksumus oli sadades eurodes. Tagant järgi tarkusest ei olnud sel perel abi, vaid juhtisime tähelepanu, et see mure oleks olnud ennetatav. Noormees sai jõuludeks 500€ kinkekaardi hambaravisse ühelt annetajalt.

2019 on Saagu Parem jõulukampaania sõnumiks on mõistlik tarbimine ja teadlik soovimine. Soovime suunata ja õpetada peresid läbi laste jõulusoovide mõistlikult tarbima ehk alustuseks ootame sel aastal sisukamaid kirju jõuluvanale koolilastelt ning et nende kingisoovid oleksid põhjendatud. Tihti näeme, et kingitusest saadud emotsioon on lühiajaline ning asjal puudub praktiline väärtus. Tihti on soov ajendatud sellest, et kellegil on selline asi ja ma tahan ka endale, tahan lihtsalt omada seda asja.

Heategevusliku jõulukampaania sihtgrupiks on Võrumaa vähekindlustatud perede ja ka Saagu Parem keskuse vabatahtlike lapsed. Me ise nimetame Saagu Parem jõulupakki motivatsioonipakiks ning sellega täname „ummamuudu” peresid valiku eest, et elavad ja kasvatavad lapsi Võrumaal vaatamata kõigile raskustele.

Teised heategevuslikud panused

Nimelt on Saagu Parem toetuspoe müüjal müügipäeva lõpus võimalus suunata 10% päevatulust heategevuseks mõnele teisele MTÜle, näiteks fondile Kingitud Elu või Kodutundele. Esemelist abi anname kokkuleppeliselt ning eelistusega, et abisaaja tuleb ja panustab võimalusel Saagu Parem keskuses vabatahtliku tööga.